Rafał Kuźniewski

Rafał Kuźniewski

O sobie

Psychoterapeuta, Psycholog

Przygodę z zawodem rozpocząłem na uczelni medycznej, na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UMK. Tam moje zainteresowania naukowe skupiły się wokół pacjentów chorujących przewlekle. W miarę upływu czasu zapragnąłem poszerzać swoją wiedzę oraz umiejętności w pracy z pacjentem i rozpocząłem jednolite studia magisterskie z psychologii, następnie wybrałem spec. psychologia zdrowia. Studia psychologiczne rozbudziły moje zainteresowania w obszarze psychosomatyki i zaburzeń osobowości, które następnie rozwijałem uczestnicząc w Szkole Terapii Behawioralnej oraz  w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej, Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Jestem również członkiem PTPP (Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej). Swoją praktykę terapeutyczną prowadzę w Poradni Rodzinnej w Poznaniu, ośrodku leczenia uzależnień w Golęczewie k. Poznania  oraz w ośrodku terapeutyczno – szkoleniowym TERAPEUTICA.

Pracę swoją poddaję regularnej superwizji

Jestem wykładowcą na Wydziale Farmaceutycznym w Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz na Uniwersytecie SWPS. Prowadzę tam zajęcia z Biologicznych Mechanizmów Zachowań oraz z Psychofizjologii Stresu.

Specjalność

– psychoterapia indywidualna dorosłych (problemy emocjonalne – zwłaszcza wstyd, poczucie winy i zazdrość, problemy w relacjach, zaburzenia osobowości, psychosomatyka)

– psychoterapia indywidualna dzieci (od 12 roku życia) i młodzieży

– psychoterapia / psychoedukacja dla członków rodzin, osób przewlekle chorych i chorych terminalnie

– psychoedukacja dla osób chorujących na łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, trądzik oraz inne choroby skórne, jak również choroby przenoszone drogą płciową (radzenie sobie z chorobą ).

– psychoterapia / psychoedukacja dla mężczyzn (kryzysy tożsamościowe, rozwój osobisty, umiejętności miękkie, problemy w relacjach partnerskich/małżeńskich, niskie poczucie własnej wartości).

– konsultacje

Certyfikaty i osiągnięcia

– Doktorat w naukach medycznych (Wydział Lekarski Collegium Medicum w Bydgoszczy)

– Psychologia, spec. zdrowie (Uniwersytet SWPS w Poznaniu)

– Biotechnologia medyczna (Uniwersytet Medyczny w Łodzi)

– Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej (Krakowskie Centrum Psychodynamiczne)

– Terapia Behawioralna (Polskie Towarzystwo Terapii Behawioralnej Kraków)

– Warsztaty:  rozwój osobisty, budowanie relacji, złość i agresja, asertywność, przemoc w rodzinie (BORPA oddział w Fordonie)

– Trening twórczości (Uniwersytet SWPS w Poznaniu)

– Coaching – kurs bazowy (Uniwersytet SWPS w Poznaniu).

Kontakt / Rejestracja

Telefon do rejestracji:  508-143-646